GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Bordslampa 4925080
nr 492 5080
Bordslampa
1 par, Erik Höglund (1932-1998) för Boda, 1950-60-tal, grönt glas, höjd inkl lamphållare: 40 cm, sign. H 770-325 samt pappersetikett
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 oktober 2007
kl 16:48:01
29/10 13:47:58
Signe Persson-Melin (f. 1925)